Sony VX2100E

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Sony VX2100E

Mesaj  Gabriel Bordas la data de Sam Feb 23, 2008 9:07 pm

Ultima editare efectuata de catre Gabriel Bordas in Mier Feb 27, 2008 11:04 pm, editata de 1 ori

Gabriel Bordas
Admin

Data de inscriere : 20/02/2008
Varsta : 37
Localizare : Barcelona

Vezi profilul utilizatorului http://www.flickr.com/photos/15944782@N06/

Sus In jos

Salut

Mesaj  tapric la data de Mar Feb 26, 2008 9:24 am

De curand mi-am achizitionat un VX2100E in special pentru nunti. Am oscilat intre HD si SD mult timp...iar rezultatul poate mira pe unii.
Sper sa fiu multumit de achizitie, am mai filmat cu aceasta camera si imi place calitatea imaginii si nu numai...

tapric

Data de inscriere : 26/02/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Sony VX2100E

Mesaj  iora la data de Lun Mar 03, 2008 3:19 pm

dupa vx2000,vx2100 a fost pentru mine un pas in sus.am avut de remarcat doar finisajul mai slabut de la vx2100,insa compensa plusul de ergonomie si cresterea sensibilitatii la vx2100.

iora

Data de inscriere : 03/03/2008
Varsta : 40
Localizare : DEJ CLUJ

Vezi profilul utilizatorului http://www.iorastudio.ro

Sus In jos

Mesaj  Cristian Ciulica la data de Lun Apr 28, 2008 6:40 pm

Dupa luni de cautat pe forumuri informatia necesara, am ales intr-un sfirsit VX-ul 2100, desi cu numai o zi inainte eram hotarit sa iau Panasonicul AG-DVX 100. Avea citeva dotari in plus; am renuntat la el pentru ca nu am reusit sa string destui bani si nu am vrut sa iau de la prieteni (cu toate ca aveam suportul lor).
As fi dorit ca anul asta sa achizitionez o lavaliera fara fir, cu care sa iau sunetul din mixerul formatiei. A mai facut cineva asta, nu este idea mea, dar el avea un adaptor XLR, pe care eu, deocamdata el putin nu-mi permit sa-l cumpar. Intreb aici: face cineva asta? Si daca da , cum? Am vazut ca vx-ul afiseaza pe display doar un canal de sunet si asta ma baga in ceata!!

Cristian Ciulica

Data de inscriere : 28/04/2008

Sus In jos

Mesaj  iora la data de Lun Apr 28, 2008 8:54 pm

nu e recomandabil sa tragi direct din mixer fara a folosi un adaptor extern (mixer audio) eventual cu intrari xlr si vu-metru,( sunt multe modele disponibile pentru vx sau canon) cu lavaliera ,deoarece vx-ul la cuplarea unui jack pe intrarea de mic-line intrerupe microfonul intern stereo si astfel ramai fara sunet ambiant.insa folosind adaptorul poti mixa intrarea de la lavaliera cu un alt microfon extern,avand si posibilitatea de a vizualiza pe vu-metru nivelele.insa pe camera intradevar nu ai semnal numai insumat pe vu-metru.ca microfon extern poti folosi unul directional,sunt pe forumuri discutii cu ce tip de microfon e mai bun pt vx.calitatea obtinuta este insa foarte buna trebuind doar in post productie sa panoramezi pe canalul care este in centrul atentiei.(volum mai tare pe semnalul de la dj cu lavaliera sau pe microfonul atasat)cu remarca ca semnalul rezultat este mono insa nu este deocamdata o problema.obligatoriu monitorizare in casti inchise performante.

iora

Data de inscriere : 03/03/2008
Varsta : 40
Localizare : DEJ CLUJ

Vezi profilul utilizatorului http://www.iorastudio.ro

Sus In jos

Mesaj  Aloys la data de Lun Iun 23, 2008 2:27 pm

este vreo diferenta intre vx2100e si vx2100w?
am vazut ca la aspect sunt identice dar la optiuni ce diferente sunt

Aloys

Data de inscriere : 22/06/2008
Varsta : 25
Localizare : craiova

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 5:58 am

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus