Servicii de randare video High Definition

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Servicii de randare video High Definition

Mesaj  bibikul la data de Mier Mar 26, 2008 3:07 pm

Echipa specializata oferim servicii de randare video High Definition a materialelor brute in orice format/container (inclusiv compatibil blu-ray) dorit de client.
Dispunem de workstation-uri performante, dotate cu procesoare Intel Xeon ce pot face fata randarii video high definition la rezolutia full hd 1920x1080 intr-un timp foarte scurt in comparatie cu calculatoarele normale pe care se face editarea video.

Prin contractarea unui serviciu de randare video va eliberati calculatorul de povara grea a codarii care poate ajunge si la cateva zile (in functie de rezolutia si marimea materialului) astfel incat puteti sa va desfasurati activitatea normala de editare si/sau captura.
De asemenea va punem la dispozitie experienta noastra din domeniul codarii video, recodarii diverselor formate, tipuri video suportate, containere video.

In curand - inscriptionare discuri blu-ray.

Pret de randare video SD - 15 lei/ora
Pret de randare video High Definition - 30 lei/ora

Pentru mai mult de 3 ore de material tariful este negociabil.
Oferta de preturi este valabila doar pentru utilizatorii acestui forum si pentru "membrii" NBC.

Telefon 0765234423 Octavian

Ultima editare efectuata de catre bibikul in Vin Mar 28, 2008 9:35 am, editata de 1 ori

bibikul

Data de inscriere : 26/03/2008
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Servicii de randare video High Definition

Mesaj  Gabriel Bordas la data de Mier Mar 26, 2008 4:27 pm

Pe mine ma intereseaza oferta, sunt in post productie la un scurt metraj si un lung metraj de fictiune.
Scurt metrajul este pt acest an, dar inca nu stiu daca e vorba de 1080p 23.97fps DVCPROHD, 2K, DPX sau ProRes422 HQ
O sa te tin in legatura cu mai multe detalii la momentul potrivit.

Gabriel Bordas
Admin

Data de inscriere : 20/02/2008
Localizare : Barcelona

Vezi profilul utilizatorului http://www.flickr.com/photos/15944782@N06/

Sus In jos

Mesaj  Zenus la data de Joi Mar 27, 2008 12:44 am

asta daca ti-e sila sa le randezi tu acasa...! Razz
procesoarele Intel Xeon sunt mai bune decat noile quaduri?

Zenus

Localizare : Bucuresti/Buzau

Sus In jos

sila randare

Mesaj  bibikul la data de Joi Mar 27, 2008 10:38 am

nu stiu daca se pune problema de sila.
cand o sa-ti stea calculatorul 2 zile sa-ti randeze un blu-ray fara sa poti sa editezi/capturezi sau sa faci altceva la el, cred ca o sa iti dai seama de eficienta unui serviciu externalizat de randare.
acum daca tu filmezi doar o nunta pe saptamana si dai clientului doar 1H30' de material, poti sa o faci singur, dar daca ai mai multe contracte sau materiale de 4-5 ore nu cred ca iti convine sa-ti tii echipamentele blocate.

pentru comparatii procesoare si platforme www.intel.com, aici arie de servicii nu componente, sa nu denaturam topicul va rog mult.

Ultima editare efectuata de catre bibikul in Joi Mar 27, 2008 10:44 am, editata de 1 ori (Motiv : fara discutii despre componente PC)

bibikul

Sus In jos

Mesaj  Zenus la data de Joi Mar 27, 2008 10:18 pm

asa este!

Zenus

Localizare : Bucuresti/Buzau

Sus In jos

INCEPE SEZONUL

Mesaj  bibikul la data de Vin Apr 04, 2008 11:29 pm

Contractati un servicu de randare inainte sa inceapa sezonul ca sa beneficiati de prioritate in efectuarea lucrarilor si de preturile promotionale.

Sunt disponibil pentru intalniri de prezentare a ofertei, schimburi de materiale, schimburi de idei, consultanta in promovare formatului High Definition si pentru orice alte discutii.

Inregistrare pe Blu-Ray la preturi promotionale.

Ultima editare efectuata de catre bibikul in Lun Apr 07, 2008 4:51 pm, editata de 1 ori (Motiv : Blu-Ray)

bibikul

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 11:02 pm

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare