avid liquid 7.2

:: Editare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

avid liquid 7.2

Mesaj  iora la data de Lun Mar 03, 2008 12:16 pm

daca are cineva intrebari referitoare la acest soft de editare,puteti pune aici intrebari.

iora

Data de inscriere : 03/03/2008
Varsta : 40
Localizare : DEJ CLUJ

Vezi profilul utilizatorului http://www.iorastudio.ro

Sus In jos

Avid Liquid 7.1

Mesaj  rovid la data de Mar Mar 04, 2008 12:06 am

Va salut!Am si eu o mica problema,am incercat sa "introduc" fisiere de la Digital Juice in Avid 7.1 si nu am reusit ,pot sa le import dar nu"lucreaza" ca in Adobe.Am facut diverse incercari cu alpha chanel,etc. dar degeaba.As vrea sa stiu daca se poate si nu stiu eu sau nu se poate.Daca da as fi foarte bucuros sa imi explice cineva,va multumesc frumos.

rovid

Data de inscriere : 23/02/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

JUICE

Mesaj  iora la data de Mar Mar 04, 2008 5:26 pm

E relativ simpla treaba,insa ai nevoie de Quicktime Player Pro ca sa convertesti formatul .mov al fisierelor originale juice in avi la 32biti necomprimat.adica din mov sa alegi la export avi cu milions colors + necomprimat,iar fisierele rezultate ,care bineinteles ca au dimensiuni mai mari ca cele mov sa le importi simplu in Liquid.Acestea au pastrat canalul alpha de transparenta(au 32biti fisierele fata de 24 biti fara alpha.)Poti sa convertesti teoretic si cu alt program insa respectand formatul la iesire.Daca la import Liquid-ul nu vede canalul alpha trebuie sa te asiguri ca e bifata optiunea,dand click dreapta pe fisier-proprietati-video ,use image alpha.

iora

Data de inscriere : 03/03/2008
Varsta : 40
Localizare : DEJ CLUJ

Vezi profilul utilizatorului http://www.iorastudio.ro

Sus In jos

Re: avid liquid 7.2

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 6:00 am

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

:: Editare